122PLMSP-10M-8M Metric Plug-in Barb Connector - Push-to-Connect Fitting
- Stock: Ask for Lead Time
- Brand: Parker
- Model: 122PLMSP-10M-8M Metric Plug-in Barb Connector - Push-to-Connect
- SKU: 122PLMSP-10M-8M
Product Views: 3732
| Product Attributes | |
| Outer Diameter 1 | 10 mm |
| Outer Diameter 2 | 8 mm |
| Outer Diameter 3 | 8.3 mm |
| UOM | EA |
| Configuration Sub-Type | Plug-in Barb Connector |
| Outer Diameter 1 Inch/mm | mm |
| Outer Diameter 2 Inch/mm | mm |
| Inch/Metric | Metric |
| Trade Name | Prestolok |
| Configuration Type | Tube to Tube |
| Outer Diameter 3 Inch/mm | mm |
| Material - Seal | FKM Fluoroelastomer |
| Product Details | |
| Material | Nickel Plated Brass |
| Pressure Range | 7 to 290 psi |