Actual product may vary from image shown.
  • Stock: Ask for Lead Time
  • Brand: Parker
  • Model: 12AT10BN15BBH 12AT Series Hydraulic and Lube Oil Low Pressure Fi
  • SKU: 12AT10BN15BBH
Product Views: 2191
12AT Series Hydraulic and Lube Oil Low Pressure Filter
Product Attributes
UOMEA
Product Details
Bypass15 PSI (1.0 bar)
Element LengthSingle
Nominal Filter Rating10 micron
Port3/4 NPT
Port typeNPT
Nominal Flow Rating12 GPM (45 LPM)
Operating Temperature-40F to 225F (-40C to 107C)