12AT10BN15MMH 12AT Series Hydraulic and Lube Oil Low Pressure Filter image
Actual product may vary from image shown.
  • Stock: Ask for Lead Time
  • Brand: Parker
  • Model: 12AT10BN15MMH 12AT Series Hydraulic and Lube Oil Low Pressure Fi
  • SKU: 12AT10BN15MMH
Product Views: 1793
12AT Series Hydraulic and Lube Oil Low Pressure Filter
Product Attributes
UOMEA
Product Details
Bypass15 PSI (1.0 bar)
Element LengthSingle
Nominal Filter Rating10 micron
Port12 SAE
Port typeSAE
Nominal Flow Rating12 GPM (45 LPM)
Operating Temperature-40F to 225F (-40C to 107C)